www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Господин "Мегамол"


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Господин "Мегамол"
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Истинска молова страст е обзела нароченият за министър-председател с псевдоним Тиквата в Гоцландия. Това не бива да ни учудва, защото явно някой му е пошушнал, че арестите, въпреки, че са достатъчна антикризисна мярка, с която трябва да се изтръскат парите на богатите комунисти, за да се откупят, трябва да се покаже, не само тоягата, но и морковчето.

Защото "„Правителството арестува всеки ден, тези които са похарчили на българите парите. Това трябва да направи първо правителството, за да могат парите да се върнат при хората и след това те да дойдат и да си ги похарчат в магазина".

, т.е. да ги похарчат в моловете, за да могат евреите да станат още по-богати. Правителството връща на хората парите, за да могат те пък да ги дадът на евреите под формата на маниакално пазаруване, което лекувало стреса. Сигурно Тиквата смята, че хората, т.е. българите, се стресират, когато имат в себе си, много пари, а евреите - не. И парите трябва да стоят при евреите, да не се задържат много в дющеци и буркани. Затова нека създадем множество съблазни за телектората, където той да похарчи придобитото и за да има стимул да работи пак за едната заплата, щедро натоварена с данъци и предвидливо похарчена в мола.
И затова "морковчето" според Тиквата, не са само строежите на магистрали, които се оказват един доста опасен занаят, но и строежът на Молове в България. Колкото повече молове, толкова по-добре.

Защото според Тиквата "Моловете са прекрасно място, където хората да пазаруват и отдъхват."


Ах, какво би станало, ако хората отдъхваха в гората и "пееха на камъняците"? (Пустите, тие камъняци, които стряскат на сън десетки служители на ДС и Разузнаването. Но за това ще говорим в друга тема).
Отдъхването в гората е много опасно, защото току виж деградиралите поколения се досетили за песента "Къде си вярна, ти, любов народна" и взели та хванали шумата и станели шумци. А шумците, както знаем, рано или късно, по стечения на едни или други обстоятелства, бутат цели царства, камо ли правителството на Тиквата.
Затова той скоропостижно отваря молове.
Не знам дали, министър-председател, било то и на република има право на такъв акт, който в основата си е сериозен сблъсък на интереси, защото остава съмнението, че Тиквата скоропостижно обслужва интересите на големите за сметка на малките, които бързо ще фалират. А това е точно формулата "Вся власт Советом", но в случая, комунизация без национализация, т.е. чрез пазарната икономика. Окрупняване в една шапка на всичко дребно. Окрупняването на ТКЗС в АПК, на АПК в НПК. Все формули от близкото минало, бързо забравени от прогресивно оглупяващия телекторат.
Истинско смайване предизвикват цените в един такъв мастодонт "кисело мляко по 9 ст. и банани по 80 ст. за кг.". Като в старите времена, нали, г-да? Хубаво е, нали? Кльопачка на корем и... ихааааа. Някои молове, предлагат цели атракциони, само и само овцете да стоят заградени отново между четири стени, и да не ходят по гората и по камъните.
Кво да ви кажа, гледам ги тие молове с " 185 магазина и 66 000 кв. м търговска площ" и си спомням за селските "магазини за всичко" - един единствен в центъра на селото, и в който можеш да си купиш всичко - от сиренето, до инвентара, одеалата и цървулите, само дето събираха всичко в стократно по-малка площ и не бяха така грандомански. Някои от тях играеха ролята и на кръчмета, но тогава не ги наричаха "молове".
Спомням си и ви се чудя на акъла!
PMEmail Poster
Top
JulesW
Публикувано на: 21.4.2010, 16:03
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 60
Участник # 871
Дата на регистрация: 11-March 07



Понеже и аз съм в Пловдив, знам че имаш предвид "карфур" или както и там да се казва. Наистина телектората е луднал по киселото мляко и бананите. Возейки се в автобуса чух момче, може би на 15-16 години да звъни на майка си за да й поднесе хубавите новини и да я подкани довечера да ходят да пазаруват. Щях да разбера ако беше някой пенсионер изпитващ тъга по соц. епохата, но това с този тийнейджър ми дойде в повече... smil4334af067a7a3.gif smil4334aa05d5cb2.gif
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.4.2010, 23:51
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (JulesW @ 21.4.2010, 16:03 )
Понеже и аз съм в Пловдив, знам че имаш предвид "карфур" или както и там да се казва. Наистина телектората е луднал по киселото мляко и бананите. Возейки се в автобуса чух момче, може би на 15-16 години да звъни на майка си за да й поднесе хубавите новини и да я подкани довечера да ходят да пазаруват. Щях да разбера ако беше някой пенсионер изпитващ тъга по соц. епохата, но това с този тийнейджър ми дойде в повече... smil4334af067a7a3.gif smil4334aa05d5cb2.gif

За съжаление, това е действителността, брат. Основната маса българско население се карговизира, преминава към дълбокия материализъм и карго-култа на туземците от различните острови. Сигурно си чувал за него. Карго-култа е интересно явление, но най-интересното е, че започва бясно да се развива в народ, като българския, който не предполага наличието на толкова много примитивни единици които да съставляват основната част от населението.

http://www.monitor.bg/article?id=241270

PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Моловете са много важен елемент от глобализацията и НСР. Особено за България е жизнено важен. Как действа той. Виждал съм цели квартали, където освен мол няма никакво друго място човек да си купи основна храна. Там е сборното място за тинейджъри и домакини, там като ясла за бройлери се пълни количката щото няма откъде другаде. Където порасне мол стъпква всички малки магазинчета, хлебарници, месарници и зеленчукови стоки. Просто защото дребният търговец не може да издържи на дъмпинговите цени на Мол-корпорациите, макар и неговите продукти да са по-добри. След това обикновеният потребител вече забравя вкуса на истинския домат и истинското мляко. Това е част от този затворен кръг, в който обикновения потребител става роб на НСР. Заем за да си купи от мола нещо си, после работа до скъсване и налягане на "парцалките", за да си изплати заема, за да може да вземе друг. Обикновено моловете се строят или върху паркове, а в някои случаи като този в Силистра директно върху тенгрианско капище
QUOTE
От НИПК увериха, че действително всичко е наред със строителството на мола, въпреки че и около него имаше напрежение между археолози и инвеститори. Под изградената вече сграда е намерена основата на капище на Тангра и гробове, от които всичко било извадено. "На първия етаж на мола капището се маркира по подходящ начин и разрешихме строителството", обяснява Величков от НИПК. Местни археолози обаче смятат, че капището е могло да бъде експонирано. "Това е третото езическо капище след намерените в Плиска и Преслав. Такова откритие се прави веднъж на 50 години", каза специалист, пожелал анонимност.
Top
anti666
Публикувано на: 26.11.2011, 9:17
Quote Post












SHOP! CONSUME! OBEY!

Още един признак за крайните времена.

Консумирай до припадък! Десетки изпотъпкани и ранени в американските молове.
20 ранени, след като полудяла майка на три деца използва спрей да опази видеоигра от разбеснели се консуматори в Лос Анжелис.
Битка за хавлия от 1.99 в Уолмарт, Орегон. Стъпкано момиче от тълпата в Мичиган. Консуматор, повален от полицейски електрошок. Масови побоища из моловете на различни градове на САЩ.
Това са сводките от "черния петък" на големите разпродажби в Амеуика. smil4341944e6b0c8.gif

Битката за вафли - ВИДЕО
Top
18j
Публикувано на: 26.11.2011, 16:25
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11






...е да ама напоследък зачестиха новините за молове които са на ръба да фалират. Този на хемус в София как беше - софийски градски център - вече бил преминал отвъд ръба. Единствения му източник на реален доход били кината горе, ама и тях ги затворили. Другаде пък пишеше че над 60% от посетителите по моловете в София били деца ученици, които само се шляят и си купуват по някой сандвич или сладолед... Във Варна и Стара Загора още преди кризата половината магазини по моловете бяха празни - ненаети. Сега разбирам че е още по-зле. Явно нещата около моловете в България не са така радостни и розови колко им се иска да ни ги представят... и не е чудно! Не може да правиш търговски центрове в чужда държава и да не се съобразиш с културните и лингвистични дадености на държавата! Не може търговския център да се превърне в средство за преформатиране на манталитета на хората. Ти си търговец! Търгаш! Ти си слуга на клиентите си! Аз много се чудих какво значи на български език мол и как им хрумна на тия глупаци да го кръстят мол. Става дума за първия мол. Чудех се как се казва това същото на Български и се сетих - РУМ, ЦУМ. Не може да ми насадиш своите навици. Има един сердика център - викаме му серника. Аз отдавна съм бойкотирал моловете и веригите за хранителни стоки. Пазарувам храна в месарницата, хлебарницата и на пазара - дрехи по магазините из центъра.. Да ми ги напишат имената им на Български език и тогава ше им ходя. С тия табели - да си ги посещават англоговорящите в България! Искрено се надявам всичките да фалират! Опраха си парите, изиграха си картите - сега могат да си бият камшиците - нашата толерантност и гостоприемство се изчерпаха! България за Българите!




--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
18j
Публикувано на: 26.11.2011, 16:34
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11





А това с разходките из мола наистина е много зле и е още по-друг аспект на проблема с моловете. На моята компания например - едно от любимите ни занимания е нощна разходка из гората, най-добре в планината, най-добре извън пътеките между храстите. През нощта. Като по-малък ако се случеше да погледна гора през нощта направо се насирах от шубе при мисълта да се озова сред дърветата осред нощ! Та това е най-уютното и гостоприемно място на света!

И в тази връзка като си споделям за разходките си със зомбитата дето си влачат дебелите трътки из "моловете" получавам една и съща реакция: "ми не те ли е страх от мечки и диви животни"?
- Еееми който го е страх от мечката да не ходи в Гората... Но преди всичко мисля че Гората знае кого да погне и кого и да понесе в обятията си. Тишината, аромата, вибрацията на нощната гора няма с какво да се сравнят.





--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020